Wystarczy „kilku” bohaterów

16 sierpnia 2015
...
2 805 Views

artur22Księga Izajasza 42.13

,,Pan wyrusza jak bohater, jak wojownik budzi zapał do walki, rzuca donośny zew bojowy, wydaje okrzyk, nad swoimi wrogami odnosi zwycięstwo.,,

Księga Sędziów 5.13

,,…Panie, zstąp do mnie wśród bohaterów.,,

Bohater to  osoba, która odznacz się niezwykłymi czynami, męstwem, pomocą i ofiarnością .

Bóg Jest Bohaterem , i gdy Zradza on jakiegoś człowieka do nowego życia ze Swojego Ducha , to to czyni odrodzonego ducha człowieka bohaterskim w swoim charakterze , wymiarze i możliwościach . BÓG ZRADZA TYLKO BOHATERÓW I WSPÓŁPRACUJE TYLKO Z BOHATERAMI ! Powód jest prosty : ON INACZEJ NIE MOŻE (a poza tym , TYLKO BOHATERZY MOGĄ WYKONYWAĆ ,,ZLECENIA,, GENERAŁA BOHATERÓW ) .

,,Mieczami bohaterów – a wszyscy oni są wpośród narodów najsrożsi – powalę twój tłum; zniszczą oni okazałość Egiptu, i wszystek majestat jego będzie starty.,, ( Księga Ezechiela 32.12 ) –  Bóg nie potrzebuje armii naturalnych , porządnych i miłych przeciętniaków – On potrzebuje ,,KILKU,, BOHATERÓW !

Gdzie ich szukać ? – W KAŻDYM ODRODZONYM Z BOŻEGO DUCHA CZŁOWIEKU JEST BOHATER – tylko w większości przypadków mało aktywny . Jak ,,wydobyć,, bohatera z ,,głębin,, naszej osobowości ? Po pierwsze UWIERZYĆ W JEGO OBECNOŚĆ  ( ,,Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie…,, Ewangelia Jana 14.17) , po drugie WYZNAWAĆ SWOJE ZJEDNOCZENIE Z NIM ( ,,…Kto słaby, niech mówi: Jestem bohaterem!,, Księga Joela 3.15 ) . A zatem do dzieła Boży bohaterowie.

Szalom . Artur Ceroński .

.

Share This