PRAWDA

4 sierpnia 2020
...
756 Views

PRAWDA

TOŻSAMOŚĆ W JEZUSIE, NIE W SŁUŻBIE

Jezus mówi, że Ci, którzy w niego wierzą, będą dokonywać dzieł, które On czynił(Ew.Jana 14:12)

Nie dotyczy to wyłącznie pięciu darów służb, lecz służby do której powołany jest każdy wierzący. Przez chrzest w Duchu Świętym otrzymujesz namaszczenie konieczne do wykonywania dzieł Jezusa!Ludzie za wszelką cenę pragną być ” kimś”-zaistnieć w otaczającym ich świecie.Odnajdują swoją tożsamość w pracy-są lekarzami, kierownikami, bankierami, kierowcami autobusów czy kimkolwiek innym.Jeżeli tracą pracę to wraz z nią tracą sens życia.

Dlatego dużo ludzi wkrótce po przejściu na emeryturę umiera.

Oczywiście powinieneś cieszyć się swoim powołaniem i rozwijać go na maxa, ale twoja tożsamość jako chrześcijanina nigdy nie powinna być oparta na tym co robisz,jakie duchowe funkcje pełnisz, ale na tym kim jesteś w Chrystusie Jezusie. Niektórzy chcą za wszelką cenę być zauważalni, publicznie doceniani-pragną być kimś szczególnym. Ich duchowa niedojrzałość sprawia, że powierzenie im jakiejkolwiek pozycji autorytetu mogłoby stanowić dla nich zagrożenie.

Paweł-apostoł ostrzega przed powoływaniem osób nowo nawróconych na stanowiska przywódcze (1 List do Tym3:6).

Tacy ludzie nie są w stanie udźwignąć obowiązków ani odeprzeć ataków. Stają się bezradni w obliczu najmniejszej przeciwności, ponieważ zanim objęli funkcję, którą Jezus dla nich przeznaczył, nie przeszli próby wiary pośród niesprzyjających okoliczności.

Agata Cerońska

.

Share This