Przebudzenie

23 marca 2015
...
3 089 Views

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERADziś jest to jedno z bardziej zużytych słów. Mówi się o przebudzeniu kościoła, przebudzeniu w kościele, przebudzonych kościołach, spotkaniach przebudzeniowych itp. Enigmatyczne zwroty i każdy rozumie je inaczej lub też nagina je do swoich egoistycznych potrzeb.

Wielokrotnie przebudzeniem nazywa się, gdy w kościołach ludzie podnoszą ręce, głośno się modlą lub śpiewają „żywe” i chwytające za duszę piosenki. Nie należy tego mylić z przebudzeniem, bo jest to tylko oznaka uwolnienia człowieka z więzów jego duszy. Wielokrotnie ludzie są tak zniewoleni i przybici w kościołach, że nie są w stanie nic zrobić lub przynajmniej niewiele, a sukcesem jest przyjście na nabożeństwo. Kiedy ludzie zaczynają się uwalniać od więzów ich duszy, zaczynają też normalnie funkcjonować w kościele (przynajmniej w sferze widocznej dla innych).

Przebudzenie to stan przed prawidłowym funkcjonowaniem.

nie przestaję dziękować za was i wspominać was w modlitwach moich, aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego, i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego.. (List do Efezjan 1.16-18).

Przebudzenie to stan kiedy otwierają się oczy. Każdy rano zanim się obudzi i zacznie chodzić, najpierw się przebudza i pierwszą oznaką tego stanu jest otworzenie oczu.

Wierzę, że w naszym kraju jest właśnie taki stan, gdy Bóg oświeca oczy serca. Stan, kiedy ludzie zaczynają widzieć jaka jest rzeczywistość i że nie jest prawdziwe to co widzieli do tej pory swoimi oczami cielesnymi, ale że prawdziwe jest to co widzą oczami serca.

Dziś w zaciszach domowych, na ulicach w pracy rodzą się ludzie na nowo z Bożego Ducha.

Nie mają pojęcia co się wydarzyło, ale wiedzą jedno, że to co widzieli do tej pory nie było prawdziwe. Większość takich osób nie potrafi jeszcze się podnieść, ale ich oczy są otwarte i gotowe do obserwowania i uczenia się jak wstać po latach martwoty i zaślepienia.

Przebudzenie rozpoczęło się wcale nie w kościołach, ale po za nimi. Duch Święty działa suwerennie i nie jest ograniczony do działania kościoła, choć to Kościół jest głównym narzędziem przez który manifestuje się Boża moc ku przebudzeniu.

Przebudzenie to stan kiedy człowiek zaczyna widzieć samego siebie jako osobę zupełnie zależną od Boga.

To Jezus jest pierwszym rewolucjonistą i przebudzeniowcem. Wcale nie zależało mu na uczeniu swoich uczniów jak podnosić ręce czy głośno się modlić. On uczył jak obudzić serca ludzi, aby porzucili obłudę, kłamstwa, nienawiść czy wszeteczeństwo.

Dziś wszystko to co widoczne w kościołach nazywa się przebudzeniem, a prawda jest taka, że przebudzenie jest najpierw w sercu człowieka a dopiero potem jest widoczne na zewnątrz.

.. Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły. Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem… (Objawienie Jan 3.1-2).

Zobaczmy w sobie czy aby nie wydaje nam się tylko, że żyjemy a w rzeczywistości jesteśmy martwi. Czy jesteśmy przebudzeni czy może jeszcze drzemiemy i nasze oczy są jeszcze zamknięte choć nasze ciało porusza się, ale to tylko w celu aby nie zdrętwieć do reszty.

 

Modlę się więc za Pawłem: nie przestaję dziękować za was i wspominać was w modlitwach moich, aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego, i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego..

Amen

.

Share This