ORŁA CIEŃ, CZYLI O TOŻSAMOŚCI

27 kwietnia 2021
...
250 Views

Gdy narodziłam się na nowo z Ducha Bożego, długo nie miałam świadomości tego, co się stało. W środowisku, w którym byłam, mówiło się o nawróceniu, przyjęciu Jezusa do serca i tym podobnych rzeczach. Jednak to nie było na tyle precyzyjne, bym wiedziała, że stało się coś ponadnaturalnego i nieodwracalnego.

Czytałam Biblię ale słowo o powtórnym narodzeniu nie docierało do mnie. Dałam się oszukać, że zbawienie jest utracalne a moja przemiana nie musi być trwała (bo skoro się nawróciłam, to mogę się też odwrócić). Co prawda podczas chrztu śpiewano mi: „Nowe stworzenie, oto jestem ja. Stare przeminęło, nowe życie mam”, ale myślałam, że to taka przenośnia. Nie przyjęłam tej prawdy i skutkiem była nieznajomość własnej tożsamości w Chrystusie.

Długo byłam jak brzydkie kaczątko. Nie pasowałam już do stworzeń z podwórka tego świata, a jednocześnie myślałam, że nie jestem jak te majestatyczne łabędzie, które podziwiałam. Patrzyłam z podziwem na Jezusa i cierpiałam z powodu swojej bezsilności. Oglądałam Go jak kogoś nieosiągalnego, jak orła, który lata gdzieś w przestworzach, a ja mogę jedynie dotknąć jego cienia.

„Widziałam orła cień” i ekscytowałam się tym, patrząc z ziemi. Tylko, że to nie było wystarczające. Nie do tego zostałam stworzona w Jezusie Chrystusie. Przełom przyszedł, gdy przyjęłam prawdę o nowym narodzeniu, o tym, że od tamtej chwili Duch Święty połączył się na zawsze z moim duchem. I teraz nie żyję już ja, ale żyje we mnie Chrystus. To ja jestem orłem. Ja rzucam cień na tę ziemię. Widzę więcej i wyraźniej. Pod moimi skrzydłami mogą chronić się ludzie.

Z DUCHA ZRODZIŁAM SIĘ
(na nutę „Widziałam orła cień” Various Manx)

Z Ducha zrodziłam się
wzleciałam w górę ponad śmierć
Niebo to jest dziś mój dom
Z Jezusem dzielę Jego tron

Mym Zbawicielem jest
Spłacił mój dług i zgładził grzech
On podeptał wrogów mych
pod stopami mam ich dziś

Ja uwierzyłam Mu
że dziś wystarczy pusty grób
On mi nadał życia sens
Nie ma końca drodze mej

Przed czasem wybrał mnie
zapieczętował w łasce swej
abym święta była dziś
dzięki Jego cennej krwi

Królestwo moje jest
On włożył klucze w ręce me
Cokolwiek zwiążę, będzie tak
na ziemi, jak tam w niebie mam

Nina Księżopolska

.

Share This