POWODY PORAŻEK

4 sierpnia 2020
...
487 Views

POWODY PORAŻEK

Jeżeli kochasz Jezusa i pracujesz według Jego warunków, znajdujesz się w pozycji zwycięzcy. Dla Jozuego zwycięstwo było czymś normalnym.

Gdy wyruszył przeciwko Ai i jego wojska zostały pokonane był przerażony, ponieważ przywykł do zwycięstwa i do Bożego wsparcia jego zamiarów.

( Joz 7, 10-13)W tym czasie Bóg powiedział do Jozuego:” Wstań!Czemu Leżysz twarzą do ziemi? Izrael zgrzeszył: naruszyli moje przymierze, które im narzuciłem.Wzięli nie z tego ,co było obłożone klątwą,ukradli,zataili i włączyli to do swoich rzeczy.Dlatego nie mogą synowie izraelscy ostać się wobec swoich nieprzyjaciół,ale podają tyły swoim nieprzyjaciołom, bo sami zostali obłożeni klątwą……Wstań!Poświęć lud i powiedz:

Poświećcie się na jutro, gdyż tak mówi Pan,Bóg Izraela: To co jest obłożone klątwą jest pośród Ciebie, Izraelu.Nie będziesz mógł ostać się wobec swoich nieprzyjaciół,dopóki nie usunięcie spośród siebie tego, co jest obłożone klątwą . Duch Święty przemówił i pokazał Jozuemu przyczyną ich porażki oraz objawił mu sposób rozwiązania tego problemu.Duch Święty zawsze pokazuje nam drogę wyjścia i powinniśmy ją zaakceptować. Nawet jeżeli Jego POSELSTWO jest poważne.Bóg może powiedzieć:” Grzech jest pośród was!”Gdy Pan mówi objawia nam prawdę i daje przekonanie.

Przyjmując napomnienia zostajemy uwolnieni. Bóg jest dokładny i zawsze pełen zachęty.Nawet jeśli zachęta przychodzi w formie sądu, zawsze kończy się wolnością, wzmocnieniem,radością oraz mocą.

Prorok Agata Cerońska

.

Share This