ŻYCIOWE POSTAWY JEZUSA

21 lipca 2020
...
770 Views

ŻYCIOWE POSTAWY JEZUSA

Siedem postaw uniżenia Jezusa !!!

1. Wyparł się samego siebie ( ogołocił samego siebie) odłożył na bok wszystkie swoje boskie atrybuty.

2.Przyjął postać sługi ” niewolnika”

3.Stał się podobny ludziom, kolejny krok w dół, umieścił się na tym samym poziomie co rasa Adamowa.Postanowił stać się normalną ludzką istotą, doświadczając tego wszystkiego co potomkowie Adama z wyjątkiem grzechu.

4.Okazawszy się z postawy człowiekiem.Prawdziwa tożsamość Jezusa nie dostrzeżona normalnymi, cielesnymi oczami.W aspekcie ludzkim nie odbiegał On od innych mężczyzn ze swojej wioski i swojego regionu.Jedynie Duch Święty mógł objawić prawdziwą boskość Jezusa ukrytą w ciele, ponieważ zewnętrznie wyglądał jak każdy człowiek.

5.Uniżył samego siebie stając się zwyczajnym człowiekiem.Jezus nie był żadnym władcą, generałem wojska ani nawet kapłanem.Pochodził z rodu Dawida, ale w tamtym czasie był to ród znajdujący się w stanie upadku poniżenia,który utracił swoją pierwotną KRÓLEWSKA chwalę.

6.Jako człowiek Jezus doświadczył ostatecznego losu wszystkich ludzi, czyli ŚMIERCI. Przeszedł tą drogę do samego końca.

7.Jezus umarł śmiercią krzyżową. Nie umarł na łożu, otoczony krewnymi, nie umarł w komfortowych warunkach własnego domu, lecz zmarł śmiercią przestępcy, w bólu i wstydzie, wisząc nagi na krzyżu-rzymskim narzędziu egzekucji. TO BYŁO CAŁKOWITE UNIŻENIE JEZUSA !!!

Agata Cerońska

.

Share This