Z cyklu „Przeszkody w życiu opartym na wierze „Przeszkoda 4

23 kwietnia 2020
...
770 Views

Z cyklu „Przeszkody w życiu opartym na wierze „Przeszkoda 4:

BRAK DZIAŁANIA W Liście Jakuba 1, 26 czytamy, że wiara bez uczynków jest martwa.W Ew.Jana 14,21 znajdujemy następujące pouczenie:

KTO MA PRZYKAZANIA MOJE I ZACHOWUJE JE, TEN MNIE MIŁUJE.

Być może słyszysz, że powinieneś świadczyć niewierzącym o Jezusie.Możesz czytać książki na ten temat, brać udział w konferencjach poświęconych ewangelizacji, jednak dopiero gdy pójdziesz i podzielisz się Ewangelią, Boża moc zostanie uwolniona aby ktoś przyjął zbawienie. KIEDY WYKONUJEMY SŁOWO, BOŻE DZIAŁANIA STAJĄ SIĘ WIDOCZNE.

Wielu ludzi w tej kwestii dało się zwieść. Czekają na Boga…..Czekają….Czekają na moc…….A kiedy czekają śpiewają sobie:Psalm 46,11)Zatrzymajcie się, a we mnie uznajcie Boga.W ten sposób diabeł okrada z inicjatywy, gasi zapał i pomysły. Kiedy robisz krok WIARY , opierając się na tym co Pan powiedział, Jego moc działającą cuda zacznie płynąć przez twoje życie. Dopiero kiedy Jozue zrobił, co Bóg mu polecił, czyli przeszedł do około murów Jerycha, grając na trąbach-wtedy mury runęły.WIARA TO DZIAŁANIE. Jeśli nie idą za nią czyny jest martwa.Jeżeli zachowujesz się w sposób przeciwny do tego w co wierzysz, to twoje czyny pokażą, że tak naprawdę nie ufasz Bogu, że może coś zrobić w twojej sprawie.

Agata Cerońska

.

Share This