Z cyklu obalamy religię: Kościoły spod znaku „PanDa”

14 listopada 2017
...
1 724 Views

Z CYKLU OBALAMY RELIGIĘ: KOŚCIOŁY SPOD ZNAKU „PANDA”

Przyjacielu, ratunek Boga dla człowieka polega na tym, że WSZYSTKO co jest potrzebne do życia i pobożności, Bóg DAŁ człowiekowi W JEZUSIE CHRYSTUSIE.

Jeśli znajdujesz się obecnie w miejscu lub w przestrzeni, w której na okrągło przedstawia Ci się obraz himerycznego, humorzastego i przede wszystkim nieznanego człowiekowi boga, który albo coś zrobi albo nie, co przejawia się w słowach: „jak Pan da”, „jeśli Pan da”, „jeśli Bóg zechce”, „jeśli taka będzie wola Pana” itd. to chcę ci powiedzieć, że określenia te nie opisują Boga, którego ja poznałem osobiście. Te słowa przedstawiają jedynie jakiegoś bożka lub jakiegoś innego bałwana, ale nie wielkiego Jahwe, który uratował świat w Jezusie Chrystusie.

Bóg, którego poznałem osobiście DAŁ mi w Jezusie wszystko co jest mi potrzebne do życia i pobożności. Bo co mówi Słowo:  „Boska jego moc obdarowała nas WSZYSTKIM, co jest potrzebne do życia i pobożności, PRZEZ POZNANIE tego, który nas powołał …” (II Piotra 1,3).

Zamiast więc brnąć w religijne brednie i zasłanianie swojej bierności obrazem nieprzewidywalnego boga, skoncentruj swoją uwagę na poznaniu Jezusa Chrystusa. Dowiedz się co dla Ciebie zrobił i zacznij swoimi decyzjami i swoją wiarą sięgać po to do swojego życia. Nie oczekuj biernie, że Bóg coś dla ciebie zrobi tylko dogrzeb się do tego co On już dla Ciebie zrobił.

Kiedy skupisz całą swoją uwagę na Jezusie i zaczniesz dogłębnie badać jego odkupieńcze dzieło dla ludzkości  a następnie realnie poddasz się prowadzeniu Ducha Świętego w swoim życiu, sukces masz gwarantowany. Gwarantem tego sukcesu jest krew Jezusa przelana na krzyżu Golgoty.

Michał Korgol

.

Share This