Nieodwołalność darów i powołań a dysfunkcje psychiczne

24 października 2015
...
3 045 Views

„Jeśliby powstał pośród ciebie prorok albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud, i potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im, to nie usłuchasz słów tego proroka ani tego, kto ma sny, gdyż to Pan, wasz Bóg, wystawia was na próbę, aby poznać, czy miłujecie Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej. Za Panem, waszym Bogiem, pójdziecie i jego będziecie się bać, i jego przykazań przestrzegać. Jego głosu będziecie słuchać, jemu będziecie służyć i jego się trzymać. A ten prorok albo ten, kto ma sny, poniesie śmierć, gdyż namawiał do odstępstwa od Pana, Boga waszego, który was wyprowadził z ziemi egipskiej i wykupił cię z domu niewoli, aby cię sprowadzić z drogi, którą Pan, Bóg twój, nakazał ci iść. Tak wyplenisz to zło spośród siebie. Jeśliby rodzony twój brat albo twój syn, albo twoja córka, albo twoja żona, albo twój przyjaciel, którego miłujesz jak siebie samego, namawiał cię potajemnie, mówiąc: Chodźmy i służmy innym bogom, których nie znałeś ani ty, ani twoi ojcowie, któremuś spośród bogów ludów będących wokół was, zarówno tych bliskich jak i tych odległych od ciebie, od krańca ziemi do krańca ziemi, nie zgodzisz się ani go nie usłuchasz, a twoje oko nie zlituje się nad nim i nie pożałujesz go ani go nie ukryjesz, ale nieodwołalnie zabijesz go. Ty pierwszy podniesiesz przeciw niemu swoją rękę, aby go zabić, a potem cały lud, i ukamienujesz go, zadając mu śmierć za to, że usiłował odwieść cię od Pana, Boga twego, który wyprowadził cię z ziemi egipskiej, z domu niewoli. A cały Izrael usłyszy i zlęknie się, aby już nie popełnić u siebie tak złego czynu jak ten. A jeślibyś usłyszał, że w jednym z twoich miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, mówi się: Wyszli mężowie niegodziwi spośród ciebie i zwodzili mieszkańców swego miasta, powiadając: Chodźmy i służmy innym bogom, których nie znacie, to gdy wyśledzisz, zbadasz i dowiesz się dokładnie, a okaże się prawdą i rzeczą pewną, że taką obrzydliwość uczyniono pośród ciebie, to bez litości zabijesz mieszkańców tego miasta ostrzem miecza, obłożysz je klątwą i wszystko, co w nim jest, także jego bydło, zabijesz ostrzem miecza, a cały jego łup zgromadzisz na środku placu i doszczętnie spalisz całe miasto wraz z całym jego łupem, jako ofiarę całopalną dla Pana, Boga twego, i pozostanie na wieki ruiną, nie będzie już odbudowane. Nie przylgnie do twojej ręki nic z tego, co obłożono klątwą, aby Pan zaniechał zapalczywości swojego gniewu i okazał ci miłosierdzie, zlitował się nad tobą i rozmnożył cię, jak poprzysiągł twoim ojcom. Usłuchasz bowiem głosu Pana, Boga swego, przestrzegając wszystkich jego przykazań, które ja ci dziś nadaję, czyniąc to, co prawe w oczach Pana, Boga twego.” ( Księga Ezechiela 13.2-19 )

Powyższy tekst , pokazuje nam pewne ważne prawidło : TO , ŻE PRZEZ KOGOŚ MANIFESTUJE SIĘ BÓG , TO WCALE NIE OZNACZA , ŻE CZŁOWIEK TEN NIE MOŻE BYĆ ZWIEDZIONY W INNYCH DZIEDZINACH ŻYCIA .

Dary i powołania Boże są nie odwracalne – ale żeby można było nimi należycie służyć innym ludziom – trzeba mieć funkcyjne kanały przepływu .

Kanałami przepływy dla Bożych rzeczy w naszym duchu , jest nasza dusza , czyli psychika ( umysł , emocje i decyzje ) .

Jeśli psychika jest zaburzona , to jednego dnia można usługiwać w Duchu Świętym , a następnego dnia zwodzić ludzi do czynienia nieprawości .

Jako boży ludzie musimy być czujni i prawidłowo reagować . Nie wolno nam na oślep kroczyć za każdym , przez kogo jakoś działa Bóg . Należy przyjmować to co Boże a odrzucać to , co nie Boże . Częstokroć należy w ogóle unikać pewnych ludzi – mimo że działa przez nich Bóg ( w takim , czy innym wymiarze ) .

Kochani , bądźmy mądrzy i wybierajmy to , co jest żywe długo falowo . Szalom . Artur Ceroński .

.

Share This