Głupie serca i głupie dusze.

5 września 2015
...
2 904 Views

Głupota to nic innego jak niedostatek rozumu przejawiający się nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy.

Głupota dzieli się na dwie kategorie –  duchową i  duszewną.

Pierwsza z nich, duchowa, opisana jest w Księdze Psalmów 53.2 :

,,Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga…,,

Serce człowieka to jego duch . Jeżeli więc człowiek twierdzi ze ,,nie ma Boga”, to oznacza ze jest głupi. Więc KAŻDY NIE ODRODZONY Z BOŻEGO DUCHA CZŁOWIEK TO Z GRUNTU IDIOTA. Człowieka takiego należy traktować jak ,,pacjenta,” i ,,cel”, do zwiastowania mu ewangelii zbawienia . W związku z tym, każdy człowiek który odrodził się duchowo z Boga NIE JEST W SWOJEJ ISTOCIE GŁUPCEM i nie wolno traktować go jak duchowego głupca .

Druga kategoria głupoty to głupota duszewna i infekuje ona również dusze ludzi odrodzonych z Bożego Ducha . Biblia jest przepełniona przykładami duszewnej głupoty ( poniżej wymieniam ich kluczowych ,, liderów” ) – ale rozwiązania dla wszystkich przypadków są zawsze takie same : RELACJA Z BOGIEM, POSŁUSZEŃSTWO, PRZEMIANA UMYSŁU.

Chce teraz wymienić najbardziej klasyczne przejawy duszewnej głupoty: RELIGIJNOŚĆ, LĘK O UTRATĘ POZYCJI, OPIERANIE SIĘ NA CZŁOWIEKU, CIELESNY GNIEW, NIE PRZYJMOWANIE PRZEBACZENIA, PROSTACTWO, NIECHĘĆ DO KARNOŚCI, NIECHĘĆ DO SYSTEMATYCZNEGO POZNAWANIA I ZGŁĘBIANIA NATURY BOGA, NIEFRASOBLIWOŚĆ W STOSUNKU DO ATAKUJĄCYCH PATOLOGII, ROZWIĄZŁOŚĆ, PRÓŻNOŚĆ, MORALNY BEZWSTYD, GADATLIWOŚĆ, RZUCANIE OSZCZERSTW, NIE ROZSĄDZANIE SYTUACJI I ZAGADNIEŃ DOTYCZĄCYCH ŻYCIA , UPIERANIE SIĘ PRZY SWOIM BŁĘDZIE, ZŁOŚĆ, ROZGŁASZANIE GŁUPOTY, POPISYWANIE SIĘ GŁUPOTĄ, BRATANIE SIĘ Z GŁUPCAMI, PORYWCZOŚĆ, KARMIENIE SIĘ GŁUPOTĄ, SPRZECZANIA SIĘ, KRĘTACTWO, TRWONIENIE DÓBR, WZGARDA, LENISTWO, POŚPIECH W WYPOWIADANYCH DEKLARACJACH, STAGNACJA, UCZYNKOWOŚĆ, ,,MAGICZNE” MYŚLENIE, TEORETYZOWANIE, BŁĘDNY SYSTEM WARTOŚCI, OPIERANIE SIĘ NA ,,MĄDROŚCI” TEGO ŚWIATA, PROWADZENIE NIEDORZECZNYCH ROZMÓW, NARZEKANIE I KRYTYKANCTWO.

Pamiętajmy że głupota to grzech. Gdy rozpoznamy ją w naszej duszy to szybko odwracajmy się od niej i przyjmujmy Boży tok myślowy w danej dziedzinie życia. Jeżeli głupota jest pielęgnowana, to otwiera ona drogi demonom, a one budują warownie w duszach i potrzeba potem nie tylko pokuty ale i uwolnienia. A zatem należy brać moc z naszego ducha i eliminować wszelka głupotę duszy. Szalom. Artur Ceroński.

.

Share This