Troska unieważnia modlitwę

5 lutego 2015
...
3 958 Views

„OGARNIA MNIE TROSKA, MOJE SERCE JEST CHORE” (Księga Jeremiasza 8,18 )

artur 8To co uderzyło we mnie jak młot wczorajszego wieczoru, miało taką treść: „Jeśli się pomodliłeś do Mnie w jakiejś sprawie, a potem nadal się martwisz tą sprawą, to TWOJA TROSKA UNIEWAŻNIA TWOJĄ MODLITWĘ I JA NIE MOGĘ CI POMÓC”. To objawienie uświadomiło mi powagę sytuacji i „wypionowało” mnie na poważnie. W jednej chwili zrozumiałem, że GDY PO ZANIESIENIU JAKIEJŚ SPRAWY BOGU, NADAL TROSZCZĘ SIĘ NIĄ, nadal ROZTRZĄSAM W SWOIM UMYŚLE TĘ SPRAWĘ , ROZMAWIAM O NIEJ Z INNYMI JAKO SPRAWIE NADAL PALĄCEJ, czy też po prostu MÓWIĘ O NIEJ JAKO SPRAWIE NADAL NIE ZAŁATWIONEJ), TO MOJA TROSKA DZIAŁA JAK BOSAK, KTÓRY WYDZIERA BOGU Z RĄK ZANIESIONY PRZEZE MNIE PROBLEM, I ODDAJE GO Z POWROTEM W MOJE RĘCE!

Biblia poucza nas, że TROSKA JEST NICZYM DUCHOWY NOWOTWÓR, POŻERAJĄCY NASZE SERCE (czyli naszego ducha). Z jednej strony troska związuje Bogu ręce w sprawie załatwienia naszego problemu, z drugiej strony obciąża naszego ducha i „zdławia” w nas życie. Przeżywamy wtedy koszmar, odbieramy diabelskie oskarżenia i tracimy zaufanie do Boga. „TROSKI TEGO WIEKU (…) ZDUSZAJĄ SŁOWO” (Ewangelia Marka 4,19).

Końcowy etap jest taki, że PRZESTAJEMY SŁYSZEĆ BOGA A BIBLIA STAJE SIĘ NIEZROZUMIAŁA. Ukochani, Bóg na naszych oczach obnaża strategię diabła – weźmy to na poważnie.

„ZŁOŻYWSZY Z SIEBIE WSZELKI CIĘŻAR (…) BIEGNIJMY WYTRWALE” ( List do Hebrajczyków 12,1).

Bardzo ważną sprawą jest zrozumienie, że to DO NAS NALEŻY NIE TROSKANIE SIĘ I NIE POLEGA TO NA TYM, ŻE BÓG „ZABIERZE” NAM TROSKĘ. BÓG NIGDY NIE WYMAGA OD NAS NICZEGO , CZEGO NIE MOŻEMY ZROBIĆ! TO TY I JA MUSIMY ZDECYDOWAĆ, ŻE NIE BĘDZIEMY SIĘ MARTWIĆ, A POTEM TO TY I JA MUSIMY GROMIĆ DIABŁA, GDY „ ZAPROPONUJE” NAM TROSKĘ. MUSIMY ZUPEŁNIE ZMIENIĆ MYŚLENIE I MÓWIENIE! JEŻELI PRZYNIESIEMY COŚ BOGU, TO NATYCHMIAST UZNAJMY, ŻE:

  1. TA SPRAWA JUŻ NIE NALEŻY DO NAS.
  2. ZOSTAŁA ONA ZAŁATWIONA WŁAŚNIE TERAZ (CHOCIAŻ EFEKTÓW JESZCZE NIE DOSTRZEGAMY NASZYMI ZMYSŁAMI).

PODEJMIJMY TEŻ DECYZJĘ, ŻE :

  1. NIE BĘDZIEMY ROZPAMIĘTYWAĆ TEJŻE SPRAWY (GROMIĄC KAŻDĄ MYŚL, KTÓRA NAM O NIEJ PRZYPOMINA)
  2. NIE BĘDZIEMY O TEJ SPRAWIE (JAKO O SPRAWIE JESZCZE NIE ZAŁATWIONEJ) ROZMAWIALI Z KIMKOLWIEK.
  3. NIE BĘDZIEMY WYPOWIADALI NAWET JEDNEGO SŁOWA NARZEKANIA , NIECIERPLIWOŚCI CZY WSPOMINANIA, DOTYCZĄCEGO ZANIESIONEGO BOGU PROBLEMU. GDY KTOŚ NAS SPYTA: „JAK TAM TWÓJ PROBLEM?” , TO ODPOWIEMY – ZGODNIE Z PRAWDĄ – „MÓJ PROBLEM ZOSTAŁ ROZWIĄZANY” (List do Hebrajczyków 11,1).

CZAS MIĘDZY ZANIESIENIEM PROŚBY A OTRZYMANIEM „FIZYCZNEGO” ROZWIĄZANIA WYPEŁNIMY ODDAWANIEM BOGU CHWAŁY I DZIĘKOWANIEM MU ZA ROZWIĄZANIE PROBLEMU. Jeżeli tak będziemy postępować, to nasze modlitwy nie będą unieważniane i będziemy OGLĄDAĆ CUDA . Już od dziś, uczmy się korzystać z tego objawienia.

Niech Dobry Bóg będzie wywyższony.

Szalom .

.

Share This