Przebaczenie

7 lutego 2015
...
3 375 Views

agata2Czym jest przebaczenie? Czy jest możliwe dla człowieka wierzącego? Na pewno wszyscy zgodnie odpowiemy: tak, AMEN! Jednak praktyka pokazuje zupełnie coś innego.

Wiem, że zgadzamy się, że musimy wybaczać. Przytoczymy nawet słowo, bo BÓG nam wybaczył, ale później brak jest wykonania, najczęściej z niewiedzy. Czym w ogóle jest przebaczenie?
Ja na to pytanie musiałam znaleźć odpowiedź. Kiedy narodziłam się na nowo z Bożego Ducha i Duch Święty zamieszkał we mnie, stałam się zdatna do pokonania wszelkiego grzechu w swoim życiu. Dowiedziałam się wtedy, że przebaczenie to DECYZJA i nie ma nic wspólnego z naszymi emocjami. Stanęłam w swoim życiu w sytuacji, że muszę przebaczyć mojemu oprawcy – mężowi… Nie było łatwo, ale było to wykonalne. Wołałam do Boga: powiedz mi co mam zrobić, od czego zacząć? Moje serce chciało przebaczyć, ale cała moja dusza drżała i krzyczała: czy to nie za proste wybaczyć temu draniowi?! Chwała Bogu za moc Ewangelii. Jest ona dla mnie prawdziwą mocą. Nie miałam do wybaczenia krzywych spojrzeń lub tego, że mąż poświęca mi z mało czasu. Stanęłam w miejscu, gdzie musiałam przebaczyć człowiekowi, który chciał mnie zabić. Bił mnie, kiedy byłam w ciąży, zdradził mnie ze wszystkim co nie ucieka na drzewo. Zostałam wmanewrowana w przekręty finansowe i mam sprawę w sądzie za współudział w zorganizowaniu grupy przestępczej…

I teraz jest pytanie: jak przebaczyć i jak żyć dalej? DECYZJA! Bóg do mnie powiedział: podejmij decyzję, a JA uleczę twoje rany. Każdego dnia uczyłam się, ogłaszałam Słowo, że mój mąż jest moją głową, że stare przeminęło i że wszystko jest możliwe dla wierzącego i że nie będę wspominać starych wydarzeń. Stosowałam Słowo w swoim życiu i przyniosło to owoc.

Nie była to walka kilkuletnia, stało się to szybko. Z wybaczeniem jest o wiele łatwiej, niż nam się wydaje. Mówiąc wprost: wybaczmy, tak jak sam BÓG wybaczył nam, nigdy już nie wspominając naszych grzechów! Od dwunastu lat jestem w związku z moim mężem. Jest moim najlepszym przyjacielem, innych nie mam. Moje serce i umysł zostały zresetowane przez moc Bożego Słowa. W drodze za Jezusem nawet głupi nie zbłądzi.

.

Share This