Świadectwo uwolnienia – duch poniżenia

10 września 2017
...
3 118 Views

Jakiś czas temu zacząłem pracować nad wymianą swoich fałszywych poglądów i doktryn na prawdziwe -systematycznie. Z pomocą przyszła mi seria nauczań dotycząca demonicznych warowni. Jako pierwsza – największa – poszła na przysłowiowy warsztat warownia odrzucenia (czyli zespół fałszywych poglądów i przekonań w zakresie tożsamości i poczucia akceptacji).
Koncentracja na tym obszarze oraz (jak byłem wtedy przekonany) zmęczenie wynikające z dużej ilości różnych zadań w pracy spowodowały, że zaniknęła zdrowa potrzeba małżeńskich zbliżeń, potocznie mówiąc – seksu. Zanikała powoli więc zauważyłem dopiero po około 2 tygodniach, że jest coś nie tak. A ponieważ wraz z brakiem intymnej bliskości pojawiły się objawy odrzucenia, ochłodzenie relacji, potraktowałem to jako błąd (czyli grzech) i zacząłem modlić się i pytać Boga o źródło problemu. Po niedługim czasie Duch Święty odpowiedział mi tak:
„Duch poniżenia przyszedł do Ciebie, ponieważ byłeś przekonany że jesteś słaby „w łóżku” i w związku z tym nie miałeś ochoty na taką bliskość. Unikając seksu wpadłeś w pornografię jeszcze głębiej i tam duch poniżenia sprawiał, że podobało Ci się, kiedy ludzie poniżali siebie na wzajem w czasie seksu. W końcu zacząłeś myśleć, że tylko taki seks daje satysfakcję.”
Po tej informacji zgromiłem ducha poniżenia i wyszedł natychmiast. Czułem fizycznie jak opuszcza moje ciało i poczułem też jakby wokół mnie pojawiła się nowa przestrzeń. Tak jak przechodzi się z mniejszego pomieszczenia do większego.

Stan ten trwał wiele lat, mimo że nie zdawałem sobie sprawy ze źródła wielu różnych myśli i przekonań, które funkcjonowały w mojej podświadomości. Dopóki nie dowiedziałem się tego – nie potrafiłem się odnaleźć w zdrowej relacji w małżeństwie, ponieważ ciągle miałem wypaczony obraz seksu. A ponieważ nie chciałem w taki sposób traktować mojej żony, powoli traciłem zainteresowanie bliskością.
Dziś jestem wolny, ponieważ Duch Boga Żywego precyzyjnie wskazał mi problem, a ja w autorytecie Boga przegoniłem ścierwo ?

 

Michał Zięcina

.

Share This