Najnowsze Teksty
PAMIĘTAJ O SŁOWACH (Luty 12, 2019 9:35 pm)
JEŚLI NIE CHCESZ (Luty 12, 2019 9:28 pm)
BÓG “NIESPRAWIEDLIWY” (Luty 11, 2019 10:08 pm)
SŁUŻ W CZAS DOBRY I W CZAS ZŁY (Luty 11, 2019 9:27 pm)
JEŚLI MASZ GRANICE (Luty 9, 2019 8:22 pm)
UKRYTE SŁOWO (Luty 9, 2019 8:14 pm)
PROROKUJĄCY WROGOWIE (Luty 9, 2019 7:31 pm)
NISKIE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI (Luty 9, 2019 7:25 pm)
UKRZYŻUJ KRÓLA (Luty 8, 2019 8:58 pm)
WIELKIE POSŁANNICTWO (Luty 7, 2019 4:34 pm)


Zwycięstwo nad grzechem

9 lipca 2015
...
1 435 Views

monika chabiorCzy musimy wciąż wyznawać nasze grzechy, aby odbudowywać relacje z Bogiem i otrzymać przebaczenie?

Czy dziś wyznałeś już wszystkie swoje grzechy, wątpliwości? Czy przyznałeś się do każdej złej myśli, która pojawiła się w twojej głowie?

Cóż, skupiając się na tym na pewno poniesiesz porażkę. Nauka o ciągłym wyznawaniu grzechów, jaką propaguje się czasem w kościele jest niedorzeczna.

Jeśli nie wyznasz grzechów nie możesz przystąpić do Wieczerzy Pańskiej, tracisz relację z Bogiem i Jego błogosławieństwo. Absurd, który prowadzi do przygnębienie i zniewolenia. Nie ma takiej możliwości, aby ktokolwiek mógł wyznać wszystkie swoje grzechy.

Hbr.10.17 „A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej. Gdzie jest ich odpuszczenie, tam nie ma już ofiary za grzech.”

Pełen miłości Bóg w Nowym Przymierzu łaski nie pamięta żadnych twoich grzechów, ponieważ na krzyżu Golgoty Jezus Chrystus przebaczył ci grzechy przeszłe, obecne i przyszłe. Grzech już nie jest przeszkodą w twoim kontakcie z Bogiem.

Duch Święty przekonuje o grzechu tylko raz, o grzechu niewiary w Jezusa.(Ew.Jana 16.8-9).

Czy jesteś w porządku przed Bogiem ponieważ wyznajesz swoje grzechy, czy z powodu ofiary Jezusa Chrystusa, którą złożył raz na zawsze? (Hbr.10.12)

1Kor.3.16 „ Czy nie wiecie, ze świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?”

To jest twoja tożsamość. Bądź świadomy tego, kim jesteś w Chrystusie i tego, co posiadasz dzięki Jezusowi. To jest kluczem do zwycięstwa nad grzechem.

Wszystkie twoje grzechy zostały przebaczone, a ich odpuszczenie nastąpiło według bogactwa Jego łaski (Ef.1.7). Raz na zawsze.

Przez wiarę otrzymałeś dar odkupienia poprzez dzieło Jezusa Chrystusa na krzyżu oraz wszystkie błogosławieństwa, łaskę, zdrowie i powodzenie.

Nie musisz wciąż wyznawać swoich grzechów, aby odbudowywać relację z Bogiem i otrzymać przebaczenie. One już są odpuszczone. Jeżeli twoje sumienie przekona cie,że zawaliłeś, popełniłeś błąd, możesz być szczery ze swoim Ojcem.

On cię kocha i Duch Święty przekonuje Cię o twojej sprawiedliwości z wiary i że diabeł i grzech został osądzony.(Ew.Jana 16.10-11)

Zamiast skupiać się na grzechu, skoncentruj się na sprawiedliwości, która jest ci darowana i przyjmij Bożą łaskę, aby pokonać to, co cię zniewala. Biegnij do Jezusa, patrz na Jego serce pełne miłości i przebaczenia.

Jesteś doskonałą sprawiedliwością Bożą w Chrystusie, oczyszczony Jego Świętą krwią. Nie musisz mieć świadomości grzechu. Miej świadomość sprawiedliwości. Nie spuszczaj oczu z Prawdy, bo Prawda wyzwala.

Hbr.10.14 „Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni”.

.

Share This