Najnowsze Teksty
PAMIĘTAJ O SŁOWACH (Luty 12, 2019 9:35 pm)
JEŚLI NIE CHCESZ (Luty 12, 2019 9:28 pm)
BÓG “NIESPRAWIEDLIWY” (Luty 11, 2019 10:08 pm)
SŁUŻ W CZAS DOBRY I W CZAS ZŁY (Luty 11, 2019 9:27 pm)
JEŚLI MASZ GRANICE (Luty 9, 2019 8:22 pm)
UKRYTE SŁOWO (Luty 9, 2019 8:14 pm)
PROROKUJĄCY WROGOWIE (Luty 9, 2019 7:31 pm)
NISKIE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI (Luty 9, 2019 7:25 pm)
UKRZYŻUJ KRÓLA (Luty 8, 2019 8:58 pm)
WIELKIE POSŁANNICTWO (Luty 7, 2019 4:34 pm)


Z kim współpracujesz ?

6 lutego 2015
...
2 051 Views

grzegorz_mezykZ kim współpracujesz ?

Przyp.16:20 “kto zważa na Słowo, znajduje szczęście, a kto ufa Panu, jest szczęśliwy”.

Ps.73:28 mówi: “lecz moim szczęściem być blisko Boga…”

Te dwa wersety mówią na pewno o jednej rzeczy: każdy człowiek może być szczęśliwy, błogosławiony-ale to jest tylko i wyłącznie jego osobista decyzja. To , czy boży człowiek wchodzi na drogę Życia i na niej trwa, czy też “żyje” poza Bożym Słowem i chodzi własnymi ścieżkami próbując znaleźć szczęście w tym co świat nazywa “kasa” – jest jego decyzją , i tylko on poniesie konsekwencje tej decyzji .

Wielu ludzi wierzących żyje w takim przekonaniu: “jestem dzieckiem Bożym, więc Bóg wszystko poukłada w moim życiu, będzie tak jak On to zaplanował” .

Zobaczmy co mówi Słowo Boże na ten temat ?

Rz 8:28 bw “A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani.”

Zwróćmy uwagę tutaj na Boże prawo : po pierwsze – Bóg współdziała… , czyli zaczyna coś robić w Twoim życiu, kiedy i Ty zaczynasz działaś w jakiejś sprawie … Inaczej mówiąc: Bóg nie zaakceptuje nigdy twojego stylu życia pt. “nie chce mi się”.

Po drugie: Bóg ma bardzo dobry plan dla Twojego życia i pragnie go zrealizować, ale nie będzie to możliwe jeśli Twoje życie będzie życiem niezależnym od Boga i Jego Słowa ( dlatego rozważaj Biblię każdego dnia , w każdej wolnej chwili, prosząc przy tym Ducha Świętego, aby objawiał Ci prawdy Boże i bądź na nie otwarty ).

Bóg pragnie współpracować z Tobą, ale ku dobremu, nigdy ku złemu . Jeśli w swoim życiu zauważasz wpływ złego (Jan 10:10), to prawdopodobnie zdecydowałeś się na współpracę z nim np. przez grzech lub przez religijny system myślenia, który opiera się na dumie i lęku przed przyjęciem Bożego objawienia – co zauważamy w postawie faryzeuszy , którzy odrzucili Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego, sprzeciwiali się wszystkiemu co robił i mówił Pan Jezus, często osądzając Go i krytykując, dlatego Bóg tak

mocno zwraca nam uwagę na to, abyśmy tych rzeczy nie robili ponieważ otwieramy furtkę Złemu do naszego życia, którego dwa razy nie trzeba zapraszać, a jego (złego) obecność w Twoim życiu zaowocuje życiem w zwiedzeniu, obłudzie , nędzy duchowej i materialnej.

Jk 1:21 bw “Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.”

pozdrawiam Grzegorz Mężyk

.

Share This